Historia Przedszkola

W listopadzie 1978 roku decyzją Kuratorium Oświaty i Wychowania   w Tarnowie, Przedszkole Nr 5 zostało przeniesione z budynku „starej” Szkoły
w Klikowej do specjalnie na ten cel postawionego obiektu przy  ul. Zagumnie 27.

Pierwszym dyrektorem Przedszkola Nr 5 była pani mgr Wiesława Wardzała, drugim – pani mgr Teresa Fudyma, trzecim – pani  mgr Zuzanna Sereda, od 01.08.1981r. do 31.12.2010 r. funkcję tę pełniła pani mgr Anna Nawrocka. Obecnie dyrektorem przedszkola jest mgr Małgorzata Wojtyś.

W budynku Przedszkola znajdują się cztery duże pomieszczenia przeznaczone na sale dla dzieci, pomieszczenia kuchenne, trzy pomieszczenia przeznaczone na magazyny oraz duży hol.

W budynku Przedszkola usytuowana jest również Filia Nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej   w Tarnowie. Wokół budynku rozciąga się duży ogród przeznaczony do zabaw na powietrzu.

W kwietniu 2015 roku rozpoczęła się termomodernizacja przedszkola. W ramach prac zostały wymienione okna, drzwi, pomalowane zostały wszystkie pomieszczenia. Została wymieniona instalacja elektryczna i zamontowane oświetlenie LED-owe. Wykonano nową instalację grzewczą, która składa się
z dwóch pomp ciepła i kotła gazowego. Uroku naszemu przedszkolu dodaje nowa i kolorowa elewacja wraz z położoną kostką wokół budynku. Prace zakończono
w kwietniu 2016 roku. Przedszkolaki cieszą się już z nowych pomieszczeń.

W 2018 roku nasze przedszkole świętowało jubileusz 40 – lecia istnienia przedszkola w budynku przy ul. Zagumnie 27.