Dnia 22 września dzieci z grupy IV przyrządzały sałatkę jarzynową. Przed przystąpieniem do pracy Pracowite Pszczółki dowiedziały się jakie warzywa rosną w ogródku i dlaczego warto je jeść. Przedszkolaki przed zaczęciem pracy przy sałatce pamiętały, aby umyć dokładnie rączki, warzywa i przybory kuchenne.

Pracowite Pszczółki samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę warzywną przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Samodzielnie wykonana sałatka smakowała wyśmienicie.